Atestuotos socialinės darbuotojos laukia būsimų globėjų

Mūsų šalis užsibrėžusi įvykdyti ambicingą socialinį projektą – iš dabar veikiančių daugiau kaip 90-ies vaikų globos namų iki 2020 metų uždaryti beveik 30. Dabar globos namuose gyvena apie 4 tūkst. vaikų. Šį projektą aktyviai palaiko Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vaikų globos namus pavadinusi „sovietmečio reliktais“. Šalies vadovė ne kartą yra pažėrusi kritikos dėl, jos nuomone, vangiai vykstančios pertvarkos.

Kaip alternatyva vaikų globos namams siūloma skatinti, kad kuo daugiau šeimų ar pavienių asmenų prisiimtų globoti vaikus. Tačiau vaikas – ne prekė parduotuvės lentynoje, kurią atėjęs bet kas galėtų pasiimti. Tad kol kas ir nėra eilės žmonių, besiveržiančių prisiimti nelengvą pareigos ir atsakomybės naštą už svetimų vaikų likimą. Praėjusių metų gruodžio viduryje Seimas priėmė Socialinių paslaugų įstatymo pataisas, kurios įtvirtino kiekvienoje savivaldybėje atestuotų socialinių darbuotojų mokymų paslaugas būsimiems globėjams. Paprasčiau tariant, nuo šiol būsimiems globėjams nebereikės važinėti į Panevėžį, nes mokymai vyks Pasvalyje.

Mokymai padės apsispręsti

Mūsų rajone tokius mokymus organizuos dvi patyrusios socialinės darbuotojos – Jolanta Grybauskienė ir Rasa Vaičekonytė. Abi vienmetės moterys Šiaulių universitete įgijusios edukologijos bakalauro kvalifikacinį laipsnį ir socialinio pedagogo profesiją. J. Grybauskienė devynerius metus dirba Krinčino seniūnijoje su socialinės rizikos šeimomis, jos kolegė Rasa – tiek pat metų Grūžių vaikų globos namuose.

Abi socialinės darbuotojos praėjusių metų rudenį tris mėnesius Vilniuje lankė kursus pagal globėjų ir įtėvių mokymo, konsultavimo (GIMK) programą. Į sostinę joms teko važinėti dešimt kartų. Ne visoms kursus lankiusioms įvairių šalies savivaldybių socialinėms darbuotojoms iš pirmo karto pavyko įveikti atestacijos egzaminus. Abi „Darbo“ pašnekovės tvirtino, kad joms labai pravertė darbo patirtis, tad egzaminai nebuvo itin kietas riešutėlis.

Šios savaitės pradžioje J. Grybauskienę ir R. Vaičekonytę jau sutikome naujoje darbo vietoje – Paslaugų centre pagyvenusiems ir neįgaliesiems. Tiesa, iš pradžių pagal pirminį projekto variantą, būsimų globėjų mokytojos turėjo papildyti Švietimo pagalbos tarnybos kolektyvo gretas. Logiškiausia, matyt, taip ir privalėjo būti. Tačiau rajono Savivaldybės taryba priėmė kitokį sprendimą ir globėjų rengėjos atsidūrė Senelių namuose.

Sigitas KANIŠAUSKAS

Visą straipsnį skaitykite 2016-04-23 „Darbe“.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

1 Comment

  1. Kaži kam buvo suteiktos galimybės dar išklausyti šiuos kursus, kad pasitarnauti šiam projektui? Čia tik išrinktiesiems gal, nes rajone tokių atestuotų yra ne viena ko gero…ir kažkaip sutapimas matyt, kad šios ponios yra geros draugės☺Nelabai gražu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.