Tarptautinio turnyro taurė liko Pasvalyje

Per 130 sportininkų iš Suomijos, Airijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos miestų ir miestelių buvo suvažiavę į Pasvalyje jau trečiąkart surengtą Tarptautinį jaunimo bokso turnyrą Seimo nario Antano Matulo taurei laimėti. Dvi dienas po 7–8 valandas Pasvalio sporto mokyklos bokso ringe vyko atkaklios kovos įvairiose amžiaus grupėse ir svorio kategorijose.

Salėje plevėsavo turnyre dalyvaujančių šalių vėliavos, o prieš jo startą žiūrovai išvydo iškilmingą, boksininkų, dėvinčių savo valstybių simboliais paženklintą sportinę aprangą, šventiniais baltais marškinėliais pasipuošusių teisėjų, trenerių eiseną. Grakštų šokį dovanojo viešnios iš Joniškio – šio miesto sportinių šokių grupės merginos.

Renginyje dalyvavęs Lietuvos bokso federacijos prezidentas Darius Šaluga Pasvalį apibūdino, kaip Lietuvos jaunųjų boksininkų kalvę, išugdžiusią ne vieną šalies čempioną, ir linkėjo ne tik niekam neužleisti šių pozicijų, bet ir kasmet jas stiprinti. Anot D. Šalugos, sąlygos treniruotis ir sportuoti mūsų mieste yra tiesiog puikios.

Pasvalyje surengtą tarptautinį bokso turnyrą taip pat stebėjo LBF viceprezidentas Nerijus Strazdas ir generalinis sekretorius Donatas Mačianskas.

Lietuvos bokso federacijos padėkos raštą už svarų indėlį į Pasvalio ir Lietuvos bokso sporto šaką, organizuojant savo vardo bokso turnyrą, bei visapusišką paramą Pasvalio bokso klubui „Boksininkas“ federacijos prezidentas D. Šaluga įteikė turnyro sumanytojui ir pagrindiniam rėmėjui parlamentarui Antanui Matului, už paramą boksui apdovanojo ir rajono merą Gintautą Gegužinską. Federacijos padėkos raštas taip pat įteiktas jau dvidešimtį metų Pasvalyje bokso treneriu dirbančiam ir jaunuosius talentus kantriai bei pasiaukojamai ugdančiam Stasiui Balčiauskui.

Bokso treniruotes Pasvalio sporto mokykloje reguliariai lanko per trisdešimtį vaikų. Trenerį džiugina jų entuziazmas, nes daugelis jaunųjų sportininkų į treniruotes važinėja iš rajono kaimų ir miestelių – kasdien po kelias dešimtis kilometrų. „Vaikus įkvepia ir profesionalų ringe Jungtinėse Amerikos Valstijose sėkmingai kovojančio pasvaliečio Virgilijaus Stapulionio pavyzdys. Jis įrodė, kad ir nedideliame mieste galima daug pasiekti bei užaugti stipriu sportininku“, – teigia Virgilijų išugdęs pirmasis jo treneris Stasys Balčiauskas.

Kad Pasvalyje boksas yra tarp populiariausių sporto šakų liudijo ir tai, jog abi turnyro dienas bokso salėje netrūko žiūrovų, nors tuo pat metu Sporto mokykloje vyko Lietuvos rankinio lygos, Lietuvos krepšinio lygos varžybos.

„Per dvidešimtį metų treneris Stasys Balčiauskas išgudė ne vieną Lietuvos čempioną. Šiais metais Lietuvos suaugusiųjų čempionate triumfavo šio šiaurės Lietuvos miesto auklėtinis Deividas Puodžiūnas. Vienas iš Lietuvos jaunimo rinktinės lyderių Saimonas Banys Europos čempionate užėmė penktą vietą, o pasaulio čempionate buvo aštuntas ir apgynė Lietuvos jaunimo čempiono titulą.

Aidos DULKIENĖS nuotraukoje: Teisėjas aukštyn iškėlė turnyro finalo nugalėtojos, Lietuvos jaunių čempionės pasvalietės Gretos Stakauskaitės ranką.

Toma GIEDRYTĖ

Visą straipsnį skaitykite 2016-04-07 „Darbe“.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.