Ietys dėl krepšinio laužomos toliau

Posedis 1
Meras Gintautas Gegužinskas siūlė paremti „Pieno žvaigždžių“ komandą.

Nuo rugsėjo 5-osios Lietuva vėl gyvena krepšinio ritmu – keturiose šalyse prasidėjo Europos vyrų krepšinio čempionato kovos. Iki šio ketvirtadienio, kol baigsis D grupės susitikimai, broliškos Latvijos sostinė Ryga tapo pusiau lietuvišku miestu – ne tik sporto arenos „Riga“ prieigas, bet ir jaukius senamiesčio barus užtvindė žalia ir geltona spalvomis nusidažiusi daugiatūkstantinė sirgalių armija. Žinoma, klaidinga būtų manyti, kad visa Lietuva „išprotėjo“ dėl krepšinio. Tačiau ir skeptikai turbūt nepaneigs fakto, kad krepšinis Lietuvoje yra daugiau nei sportas ir nacionalinės rinktinės skambios pergalės vienija bei skatina tautinio pasididžiavimo jausmą.

Greitai didysis krepšinis atkeliaus ir į Pasvalį. Rugsėjo 30 d. Lietuvos krepšinio lygos čempionato kovas pradeda Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ vyrų krepšinio komanda. O spalio pabaigoje pirmą kartą išvysime ir FIBA Europos taurės turnyro rungtynes.

Europos krepšinio čempionato fonas ir artėjantis naujas šalies krepšinio sezonas yra gera proga prisiminti neseniai kunkuliavusias aistras per rugpjūčio 27 d. vykusį Savivaldybės tarybos posėdį, kuomet buvo svarstomas klausimas dėl finansinės paramos „Pieno žvaigždžių“ komandai. Sprendimo projektą „Dėl pritarimo papildomų lėšų skyrimui“ pristatė Finansų skyriaus vedėja Dalė Petrėnienė. Pranešėja informavo, kad gautas viešosios įstaigos „SSK“ prašymas paremti Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ vyrų krepšinio komandą 220 tūkst. eurų. Valstiečių ir žaliųjų frakcijos atstovė Jūratė Jovaišienė priminė, kaip prieš tarybos posėdį šis klausimas buvo svarstomas Švietimo, kultūros ir sporto komitete. „Komitete mums aiškino, kad šios lėšos yra akcininkų mokestis nuo dividendų ir tai yra tarytum jų grąžinimas. Ar Savivaldybė dėlto nepatirs jokių nuostolių?“ – klausė J. Jovaišienė. Finansų skyriaus vedėja D. Petrėnienė paaiškino, kad prašoma suma – turėtų būti papildomos 15 proc. Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lėšos, kurias Pasvalyje registruoti pagrindiniai „Pieno žvaigždžių“ akcininkai sumokėjo nuo gautų dividendų. Tuo tarpu meras Gintautas Gegužinskas replikavo, kad „nuostoliu“ galima vadinti bet kokį rėmimą iš Savivaldybės biudžeto – ar tai būtų Neįgaliųjų draugija, ar sporto klubas. Tos pačios frakcijos narė Neringa Trinskienė nuogąstavo, kad teigiamas sprendimo priėmimas sukels grandininę reakciją – prie Savivaldybės rūmų gali išsirikiuoti prašytojų, kurie taip pat moka GPM, eilė. „Tai ne klausimas, o pamąstymas visiems. Aš negaliu atsakyti kaip kiti mokesčių mokėtojai elgtųsi. Teisę prašyti turi visi“, – teigė D. Petrėnienė. „Gal mažesnės sumos užtektų?“ – mąstė socialdemokratas Jonas Mykolas Misevičius. Posėdžiui pirmininkavęs meras G. Gegužinskas priminė Savivaldybės tarybos nariui, kad prašyme nurodyta konkreti suma.

Visą straipsnį skaitykite 2015-09-08 „Darbe“.

Sigitas KANIŠAUSKAS

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

3 Comments

  1. Matosi vel politikavimas,noras itikti ,yra daug problematiskesniu vietu rajone,kur butu galima panaudoti minetas lesa.Mano sumoketa GPM taip pat prasome grazinti.

  2. pažiūrėkit muzikos mokyklos salė kokia- gėda žiūrėti. o reikia tik kosmetinio remonto, ir tų milijonų tam tikrai nereikia. Bet vat neužtenka tam…. Aišku geriau būt populiariems ir poto sėdėti visose rungtynėse savivaldybės darbuotojams pirmose eilėse. Juk bilietų pirkti tai nereikia, mes jiems nuperkam….

  3. Gal ir daug yra probleminių vietų, tik, tikriausiai, kiti pinigėlių neprašo. Manau, kad niekas niekam niekada patys pinigų nesiūlo ir nesiūlys, tad reikia prašyti. ..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.