Prezidentė kreipėsi į Teisėjų tarybą dėl dviejų Pasvalio teisėjų atleidimo

T 01

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kreipėsi į Teisėjų tarybą patarimo dėl Pasvalio rajono apylinkės teismo teisėjų Dalios Stankevičiūtės ir Vitalijaus Šidagio atleidimo iš pareigų už teisėjo vardo pažeminimą. Prezidentė taip pat sustabdė šių teisėjų įgaliojimus, iki bus priimtas sprendimas dėl D. Stankevičiūtės ir V. Šidagio atleidimo iš pareigų.
„Teismų nepriklausomumo garantijos neatleidžia teisėjo nuo atsakomybės principingai ir profesionaliai vykdyti teisingumą. Kiekvienam teisėjui yra keliami patys aukščiausi kompetencijos ir elgesio reikalavimai. Aplaidus darbas ir šiurkščios klaidos nė viename Lietuvos teisme nebus dangstomi ar toleruojami”, – sako Prezidentė.
Aplaidaus teisėjų darbo faktai ir šiurkštūs pažeidimai Pasvalio rajono apylinkės teisme paaiškėjo po Panevėžio apygardos teismo pirmininko pavedimu atlikto patikrinimo. Jo metu nustatytos akivaizdžios klaidos ir nuolat pasikartojantys teisėjos D. Stankevičiūtės aplaidaus bylų nagrinėjimo, tyčinio jų vilkinimo, duomenų klastojimo ir dangstymo faktai tiek civilinėse, tiek baudžiamosiose bylose.
Patikrinimo metu nustatyta, kad teisėja D. Stankevičiūtė per ketverius metus neišnagrinėjo net 75 administracinių teisės pažeidimų bylų bei slėpė jų vilkinimą tyčia klastodama duomenis. Tokiu būdu teisėja D. Stankevičiūtė sudarė sąlygas pažeidėjams išvengti administracinės atsakomybės. Dėl patikrinimo metu paaiškėjusių klastojimo faktų jau kreiptasi į Generalinę prokuratūrą.
Patikrinimas nustatė šiurkščius proceso įstatymo pažeidimus, taip pat tiek civilinių, tiek baudžiamųjų bylų, tiek ir ikiteisminio tyrimo metu gautų skundų vilkinimą. Pagal įstatymą, ikiteisminio tyrimo stadijoje gauti skundai teisme turi būti išnagrinėti per 10 dienų, tačiau teisėja D. Stankevičiūtė kai kurių jų neišnagrinėjo ilgiau kaip trejus metus.
Patikrinimas atskleidė ir tuo metu Pasvalio rajono apylinkės teismui vadovavusio V. Šidagio aplaidų pareigų vykdymą. Nustatyta, kad V. Šidagis toleravo ir dangstė netinkamą teisėjos D. Stankevičiūtės darbą bei teikė neišsamius duomenis apie tyčia vilkinamas bylas, taip klaidindamas Teisėjų tarybą ir aukštesnįjį teismą.
Pasak Prezidentės, D. Stankevičiūtės ir V. Šidagio elgesys yra nesuderinamas su teisėjo pareigomis, žemina teisėjo vardą ir menkina Lietuvos žmonių pasitikėjimą visa šalies teisine sistema. Konstitucinis Teismas yra konstatavęs, kad netinkamas ir aplaidus teisėjo elgesys bei nuolat pasikartojančios šiurkščios teisės aiškinimo klaidos yra pagrindas asmenį pripažinti pažeminusiu teisėjo vardą.

„Eltos“ inf.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.