Joniškėlio bandymų stotyje – jau septyni mokslų daktarai

Danutė Jablonskytė-Raščė – jau septintoji Joniškėlio bandymų stoties mokslo darbuotoja, pelniusi mokslų daktarės vardą.
Danutė Jablonskytė-Raščė – jau septintoji Joniškėlio bandymų stoties mokslo darbuotoja, pelniusi mokslų daktarės vardą.

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Joniškėlio bandymų stoties mokslo darbuotojos Danutės Jablonskytės-Raščės kabinete dar nenuvyto gėlių puokštės, jo šeimininkei įteiktos praėjusios savaitės penktadienį. Doktorantūros studijas sėkmingai baigusi 34-erių metų moteris tądien apgynė disertaciją ir tapo agronomijos mokslų daktare.
Studijuodama doktorantūroje Danutė Jablonskytė-Raščė atliko daugybę bandymų ir tyrimų, kaupė ir sistemino jų rezultatus. Šio kantraus triūso vaisius – daktaro disertacija „Paprastųjų ir Spelta kviečių produktyvumo bei kokybinių rodiklių formavimosi dėsningumai ekologinės mitybos sąlygomis“. Disertacijos mokslinė vadovė – Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro agronomė dr. Audronė Mankevičienė.
Danutės gimtinė – atokus Pušaloto seniūnijos Jaciūnų kaimas. Jos senelių ten statyta troba išliko iki šių dienų. Ten dabar gyvena mūsų pašnekovės mama, nors pats kaimas sparčiai nyksta.
Mokyklą Danutė lankė už keturių kilometrų esančiuose Deglėnuose. Ją baigusi išvažiavo į Panevėžio katalikiškąją žemės ūkio mokyklą (dabar šiai mokyklai sugrąžintas jos įsteigėjos Margaritos Rimkevičaitės vardas). Panevėžį iš Jaciūnų pasiekti lengviau negu Pasvalį, be to, ten jau buvo įsikūręs merginos brolis. Danutė augo katalikiškoje šeimoje, todėl rinkosi mokyklą, kur vyravo tikėjimo dvasia.
Vėliau Šiaulių universitete Danutė studijavo ekologiją ir aplinkotyrą, o tokios pat specialybės magistro studijas tęsė Lietuvos žemės ūkio (dabar – Aleksandro Stulginskio) universitete.
Nors ekologo profesiją turintiems jaunuoliams buvo žadamos gražios perspektyvos, realiai rasti darbą buvo sunku. Tad Danutė, sužinojusi, jog yra paskelbtas konkursas į Deglėnų kaimo bibliotekos vedėjos pareigas, nutarė išbandyti save šioje srityje. Juolab, kad knygos buvo ir yra vienas iš mieliausių jos pomėgių, o Deglėnai – visai netoli tėvų namų. Įveikusi ne vieną konkurentą, Danutė laimėjo konkursą ir pusantrų metų Deglėnų bei aplinkinių kaimų žmonėms padėjo draugauti su knyga.
Mūsų pašnekovė šiandien šmaikštauja, kad ją į žemdirbišką kelią vėl sugrąžino „Darbo“ laikraštyje pasirodęs straipsnis apie jauną, energingą, nuošalaus kaimo bibliotekininkę. Toji publikacija itin sudomino Joniškėlio bandymų stoties direktorę dr. Stanislavą Maikštėnienę, kuri dažnai pamąstydavo, kaip į šią mokslo įstaigą prisivilioti daugiau doktorantų. Ir netikėtai sužinojo, jog magistro laipsnį turinti žemės ūkio specialistė dirba netoliese esančio kaimo bibliotekoje. Tad kaip nepasinaudosi tokia proga?
Pati Danutė su Joniškėlio bandymų stoties darbo specifika, jos kolektyvu jau buvo susipažinusi studijuodama Šiaulių universitete, kai bandymų laukuose atliko vasaros praktiką. Tad būsimoji mokslininkė žinojo, kuo patrauklus šis darbas, o Bandymų stoties direktorė – kad kviečiasi darbštų, kūrybingą žmogų.

Zina MAGELINSKIENĖ

Visą straipsnį skaitykite 2015-01-29„Darbe“.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.